اخبار

کارگاه یکروزه تفکر طراحی Design Thinking

امروزه تصور اکثر افراد بر این است که ایده های نوآورانه الزاماً و صرفاً از ذهن افرادی خاص و بسیار خلاق فوران می کند. اما واقعیت امر این است که این ایده های نوآورانه زاییده فرآیندهای دشوار (اما دلنشینی) هستند که طی آن ها این ایده ها پیش از آنکه به عنوان پیشنهادی در دنیای کسب و کار مطرح شوند بارها و بارها پرورانده شده و مورد آزمون قرار می گیرند.

فرآیند تفکر طراحانه

این فرآیند ،که تفکر طراحانه (Design Thinking) نامیده می شود، به فرآیندی اطلاق می شود که طراحان با به کارگیری هر دو نیمه ی مغز خود (یعنی قسمت خلاق و قسمت منطقی) سعی در برطرف کردن نیازهای مردم دارند، اما نه (مانند گذشته) با صرف روش های از لحاظ تکنیکی عملی و استراتژی های مرسوم کسب و کار. به زبان ساده تر، تفکر طراحانه عبارت است از فرآیندی که نیازهای مردم را به خواسته های آنان تبدیل می کند. این فرآیند، فرآیندی است انسان-محور برای پاسخ به نیازهای مردم و سازمان ها به خلاقیت و نوآوری.

موفقیت چشمگیر شرکت های مطرح جهان مانند شرکت Apple به خوبی نشان دهنده تاثیر چشمگیر وجود تفکر طراحی در یک سازمان است، اما با این وجود، درصد بالایی از مدیران کسب کار (اعم از کسب و کارهای کوچک و بزرگ) یا هیچگونه آشنایی با این نوع از تفکر ندارند یا با وجود آشنایی، از روش های پیاده سازی تفکر طراحی در سازمان خود مطلع نیستند. متاسفانه، مدیران کسب و کار در ایران نیز این قائله مستثنی نیستند. از همین رو، با توجه به نیاز مبرم سازمان های ایرانی به چنین نوعی از تفکر و احساس فضای خالی آن در ایران، آکادمی برند ایران با همکاری شرکت Ideactio سنگاپور اقدام به برگزاری کارگاه یک روزه تفکر طراحی در روز چهارشنبه ۱۵ دیماه ۹۵ نمود.

 

IMG002

 

در این کارگاه چهار ساعته که در محل برگزاری کلاس های آکادمی برند ایران انجام می گرفت، پس از خوشامدگویی به میهمانان، دکتر شهریار شفیعی، رئیس هیئت علمی آکادمی برند ایران، به ایراد سخنانی در مورد کلیت تفکر و تفکر طراحی پرداختند. پس از آن سخنرانان شرکت Ideactio پس از صحبت در مورد بنیان های نظری تفکر طراحی و مرور برخی از پروژه های اجرا شده توسط این شرکت و سایر شرکت های مطرح در این حوزه به ارائه راهکارهایی عملی برای پیاده سازی تفکر طراحی در شرکت پرداختند.

 

IMG001

این روش عملی که از به روزترین روش ها در این زمینه است متشکل است از ۹ مرحله عملی که هر کدام از ۳ تا ۱۵ دقیقه به درازا می انجامد و ارائه دهنده روشی است کاملا عملی از ابتدا تا انتهای یک مشکل یا مساله در سازمان از مسائل ابتدایی مانند طرح مساله و نگاه به مساله با دیدگاه طراحی تا پیاده سازی تفکر طراحی برای حل مساله و نهایتاً حل مساله به ارائه راهکار می پردازد. در نهایت نیز با اهدای هدایایی نفیس به سخنرانان شرکت Ideactio به کارگاه پایان داده شد.

IMG004 IMG005 IMG003

slide_template:
default
ulp_version:
5.32
ulp_onload_mode:
default
ulp_onload_period:
5
ulp_onload_delay:
0
ulp_onload_close_delay:
0
ulp_onload_popup:
default
ulp_onload_popup_mobile:
default
ulp_onexit_mode:
default
ulp_onexit_period:
5
ulp_onexit_popup:
default
ulp_onexit_popup_mobile:
default
ulp_onscroll_popup:
default
ulp_onscroll_popup_mobile:
default
ulp_onscroll_mode:
default
ulp_onscroll_period:
5
ulp_onscroll_offset:
600
ulp_onidle_mode:
default
ulp_onidle_delay:
30
ulp_onidle_period:
5
ulp_onidle_popup:
default
ulp_onidle_popup_mobile:
default
restrict_roles:
intense_post_subtitle:
intense_post_single_template:
intense_featured_gallery:
intense_featured_image_type:
standard
intense_image_shadow:
intense_hover_effect_type:
intense_hover_effect:
0
intense_featured_audio_url:
intense_featured_video_type:
intense_featured_color:
blr_date:
2019-01-26

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
*
*
پاسخ دهید: 4 + 8
به سیستم آموزش مجازی آکادمی برند خوش آمدید
دانش پذیر گرامی، به منظور آشنایی با نحوه استفاده از سیستم آموزش مجازی آکادمی برند، شما می توانید این دوره را به صورت کاملا رایگان و به شکل زیر اخذ کنید.
  • ابتدا از طریق قسمت عضویت/ورود در منوی بالا ثبت نام نمایید
  • از طریق همان قسمت وارد سایت شوید
  • تا اینجا شما 10 برندیورو هدیه دریافت کرده اید
  • از برندیورو های خود می توانید برای خرید دوره استفاده کنید
  • روی دکمه خرید این دوره کلیک نمایید
  • در صفحه تسویه حساب پرداخت از طریق برند یورو را انتخاب نمایید
  • شما با موفقیت این دوره را اخذ کرده اید
  ما این دوره را برای آشنایی شما با سیستم به صورت کاملا رایگان قرار داده ایم.
دوره مجازی اصول و مبانی موفقیت
Success Principles
اولین دوره آموزش مجازی آکادمی برند ایران هم اکنون روی سایت قرار دارد. شما می توانید آن را به صورت رایگان اخذ نمایید و بگذرانید.
جزو اولین نفراتی باشید که این دوره را می گذرانند.
اخذ این دوره کاملا رایگان است.
دوره اصول و مبانی موفقیت