اخبار

رونمایی از برد تجاری سازی شده اینترنت اشیا

همزمان با تجهیز بیشتر و بیشتر اشیاء ساختِ بشر به حسگرها و وسایل ارتباطی، شبکه های اطلاعاتی جدید، ایجاد مدل های کسب و کار جدید، بهبود فرآیندهای کسب و کار و کاهش هزینه و ریسک ها را نوید می دهند.
اکنون تقریباً در تمامی سازمان ها و منازل، انتقال اطلاعات یا به صورت مسیرهای داخلی مانند پایگاه داده ها و یا از طریق اینترنت و سایر منابع خارجی صورت می گیرد. اما مسیرهای انتقال اطلاعات در حال تغییر هستند، زیرا جهان فیزیکی ما خود نیز در حال تبدیل شدن به یک سیستم اطلاعاتی است و اینترنت اشیاء پدیده ایست که مسبب چنین اتفاقی است.

تکنولوژی اینترنت اشیاء چیست؟

در اینترنت اشیاء حسگرها و فعال سازهای تعبیه شده در اشیاء فیزیکی، چه از طریق سیم و چه با استفاده از تکنولوژی بدون سیم به یکدیگر وصل شده و با یک پروتکل اینترنتی (گاهاً) یکسان به اینترنت متصل می شوند. اینترنت اشیاء را در تعریفی دیگر می توان به صورت شبکه ای از انسانها و اشیاء متصل به یکدیگر بیان کرد که اتصالاتی به صورت انسان-انسان، انسان-شیئ و شئی-شیئ با یکدیگر خواهند داشت. این اشیاء میتوانند شامل تلفن های همراه، قهوه سازها، ماشین های شست و شو، هدفون ها، لامپ ها، گجت های پوشیدنی و تقریباً هر چیزی باشد که به ذهن انسان میرسد. البته این تعریف نه تنها در مورد خود دستگاه ها صادق است، بلکه در مورد اجزای آنها نیز مصداق دارد. برای مثال میتوان از موتور یک هواپیما یا مته یک ماشین حفاری نام برد.

usa-election-analyse005

 

زمانی که اشیاء بی جان فیزیکی محیط اطراف را درک کنند و با آن ارتباط برقرار نمایند، به ابزارهای مناسبی جهت بهبود شرایط محیط پیرامون ما بدل خواهند شد. از ویژگی های بازر این سیستم های اطلاعاتی فیزیکی این است که به منظور درک پیچیدگی محیط و پاسخ سریع به آن، نیازی به دخالت انسان ها ندارند. ریزدوربین های قرص-شکل، سیستم گوارشی انسان را می پیمایند و هزاران عکس جهت تشخیص محل بیماری و نوع آن را به پزشک شما ارسال می کنند. عدوات دقیق کشاورزی که به صورت همزمان به صورت وایرلس با اطلاعات جمع آوری شده توسط ماهواره ها و حسگرهای روی زمین در ارتباطند، قادر به تحلیل وضعیت کاشت محصول و تنظیم نحوه ی کاشت محصول در هر نقطه از زمین کشاورزی- مانند تنظیم میزان متفاوتی از کود و آب در نقاط مختلف- هستند و بیلبوردهای کشور ژاپن می توانند با تحلیل ظاهر عابرین پیاده و تطبیق آن با یک بانک اطلاعاتی از پیش تعبیه شده، تبلیغ مناسب آن افراد را به نمایش بگذارند.
مثال های عنوان شده، نمونه هایی از کاربرد اینترنت اشیاء هستند که امروزه در حال استفاده می باشند. به منظور درک بهتر از این پدیده فرض کنید در حال رانندگی در مسیر رسیدن به یک جلسه هستید. ماشین شما به تقویمتان متصل است و بنابراین از پیش از این جلسه و مکان آن خبر دارد و هنگام سوار شدن به ماشین بهترین مسیر را به شما پیشنهاد میدهد. اگر در راه به ترافیک سنگینی برخورد کنید، ماشین شما به مسئول جلسه اطلاع میدهد که شما با تاخیر به جلسه خواهید رسید. ساعت شما راس زمان مورد نظرتان شما را از خواب بیدار میکند و همزمان به قهوه سازتان اطلاع میدهد که دم کردن قهوه را شروع کند. تجهیزات شرکت شما متوجه کاهش تعداد محصولات میشوند بطور خودکار این کمبود را با سفارش محصولات جدید جبران میکنند. و به عنوان آخرین مثال، گجت های پوشیدنی شما میتوانند به شما بگویند که در کدام ساعت از روز بیشترین فعالیت و در کدام ساعت از روز مفیدترین فعالیت را داشته اید و این اطلاعات به سایر دستگاه هایی که شما را در بهبود فعالیت هایتان کمک میکنند به اشتراک بگذارد.

 

علاوه بر زندگی روزمره، کسب و کار آینده ما نیز تحت تاثیر اینترنت اشیاء دچار تحولات شگرفی خواهد شد. زمانی که میزان علاقه و ترجیح مشتری به خرید یک محصول خاص در زمان خرید محصول سنجیده شده و همان زمان به فروشنده گزارش می شود، پویایی ما در فرآیند قیمت گذاری می تواند فروش بهتری را برای سازمان رقم زند.
استفاده از اینترنت اشیاء در ایران تا کنون محدود به استفاده در صنایع نظامی و مخابرات می بوده و تجاری سازی آن در سطح وسیع صورت نگرفته است. اما با تلاش دانش آموختگان آکادمی برند ایران در راستای بکارگیری تکنولوژی روز دنیا و استفاده از آن در زندگی روزمره ایرانیان، در تاریخ ۱۲ آبان هزار و سیصد و نود و پنج از برد الکترونیکی اینترنت اشیا، که توسط یکی از دانشجویان دوره نخست Brand MBA آکادمی برند ایران با هدف تجاری سازی این محصول طراحی و ساخته شده است، با حضور اساتید و جمعی از دانشجویان آکادمی برند ایران پرده برداری شد. این برد الکترونیکی که از آغاز تا پایان توسط دانشجویان آکادمی برند ایران طراحی شده است توانایی نصب روی تمامی دستگاه های یک منزل معمولی و تبدیل آن به یک خانه هوشمند را داراست و تلاشی ارزشمند در راستای ساخت خانه های هوشمند مطابق با فرهنگ ایرانی و با به کارگیری تکنولوژی های روز دنیا به شمار می آید.
پیش بینی می شود که تا سال ۲۰۲۰ صدها میلیون دستگاه (و انسان) به یکدیگر متصل و قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر خواهند بود و این امر، آینده ای را برای بشریت رقم خواهد زد که تا چندی پیش از محتوای داستان های علمی-تخیلی تجاوز نمی کرد. اما این تحولات با سرعتی زیاد در حال انجام است و بر همه اعضای جامعه و بیش از همه صاحبین کسب و کار واجب است که خود را به منظور رویارویی با این پدیده و تطبیق خود با آن مهیا سازند. بدیهی است که اولین و شاید بزرگترین قدم در این راه کسب دانش و بینش در این زمینه خواهد بود.

دوره مدیریت برند دوره حضوری ۹ ماهه ایست که در قالب ۳ ترم با مضامین مباحث استراتژیک برندسازی، مباحث تخصصی، اجرایی سازی و فنون پیاده سازی حسی ـ بصری برند برگزار می گردد. در این دوره با بهره گیری از اساتید برتر حوزه برند به تدریس مباحث تخصصی با تاکید بر جنبه های مختلف برند پرداخته می شود. علاوه بر پروژه پایانی و دو کارگاه فاندامنتال و تکنیکال در طول دوره، دانشجویان همگام با فراگرفتن هر درس به فعالیت هایی در راستای اجرایی سازی مطالب فراگرفته شده، خواهند پرداخت.

ulp_version:
5.32
ulp_onload_mode:
default
ulp_onload_period:
5
ulp_onload_delay:
0
ulp_onload_close_delay:
0
ulp_onload_popup:
default
ulp_onload_popup_mobile:
default
ulp_onexit_mode:
default
ulp_onexit_period:
5
ulp_onexit_popup:
default
ulp_onexit_popup_mobile:
default
ulp_onscroll_popup:
default
ulp_onscroll_popup_mobile:
default
ulp_onscroll_mode:
default
ulp_onscroll_period:
5
ulp_onscroll_offset:
600
ulp_onidle_mode:
default
ulp_onidle_delay:
30
ulp_onidle_period:
5
ulp_onidle_popup:
default
ulp_onidle_popup_mobile:
default
restrict_roles:
intense_post_subtitle:
intense_post_single_template:
intense_featured_gallery:
intense_featured_image_type:
standard
intense_image_shadow:
intense_hover_effect_type:
intense_hover_effect:
0
intense_featured_audio_url:
intense_featured_video_type:
intense_featured_color:
slide_template:
default

دیدگاهتان را بنویسید

ورود

ساخت حساب کاربری
بستن
*
*
پاسخ دهید: 10 + 4
به سیستم آموزش مجازی آکادمی برند خوش آمدید
دانش پذیر گرامی، به منظور آشنایی با نحوه استفاده از سیستم آموزش مجازی آکادمی برند، شما می توانید این دوره را به صورت کاملا رایگان و به شکل زیر اخذ کنید.
  • ابتدا از طریق قسمت عضویت/ورود در منوی بالا ثبت نام نمایید
  • از طریق همان قسمت وارد سایت شوید
  • تا اینجا شما 10 برندیورو هدیه دریافت کرده اید
  • از برندیورو های خود می توانید برای خرید دوره استفاده کنید
  • روی دکمه خرید این دوره کلیک نمایید
  • در صفحه تسویه حساب پرداخت از طریق برند یورو را انتخاب نمایید
  • شما با موفقیت این دوره را اخذ کرده اید
  ما این دوره را برای آشنایی شما با سیستم به صورت کاملا رایگان قرار داده ایم.
دوره مجازی اصول و مبانی موفقیت
Success Principles
اولین دوره آموزش مجازی آکادمی برند ایران هم اکنون روی سایت قرار دارد. شما می توانید آن را به صورت رایگان اخذ نمایید و بگذرانید.
جزو اولین نفراتی باشید که این دوره را می گذرانند.
اخذ این دوره کاملا رایگان است.
دوره اصول و مبانی موفقیت